Jasnogórska Rodzina Różańcowa JRR

„Różaniec jest Droga kontemplacji oblicza Chrystusa dokonywanej oczami Maryi”
św. Jan Paweł II

 
Jak chrześcijańską radością promieniować na innych? Zastanawiali się podczas dwudniowej pielgrzymki (25 i 26.07) na Jasnej Górze członkowie Apostolatu Maryjnego, którzy przypomnijmy - obok Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i Legionu Maryi, tworzą Polskie Społeczeństwo Maryjne.

 

Spotkaniu formacyjnemu przyświecały słowa „Maryjo, Przyczyno naszej radości”, wyjaśnił ks. Jacek Wachowiak:Matka Boża Cudownego Medalika

     „Chcemy w tym roku dziękować Maryi, że możemy być jej wspólnotą, o która prosiła w objawieniach. Ale chcemy też podziękować za to, że w czasach których nie brakuje powodów do smutku, Ona przynosi nam wiele radości. Prowadzi nas do radości i uczy jak mieć nadzieję, wśród bardzo różnych okoliczności życia”.

 

- Aby zaś radość miała charakter trwały, musi być zatopiona w Bogu, który jest jej źródłem i dawcą, dodał Dyrektor krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika:

 

„Bóg ma w sobie taką moc i taką miłość, która pozwala popatrzeć na wszystko co my przeżywamy z taką nadzieją i ostatecznie spokojem w sercu, wierząc że skoro On jest z nami, to cóż przeciwko nam?”.

 

Rozmowa z ks. Jackiem Wachowiakiem - słuchaj

 

Na pytanie jak modlić się o dar radości chrześcijańskiej, Ewa Pruska-Zajdel, Moderator krajowy Stowarzyszenia Cudownego Medalika, - przywołała słowa z „Modlitwy Pańskiej” – „(…)bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi”. Tylko kontemplacja tego zdania przekuta w czyn, nadać może głębie prawdziwej radości ludzkiej egzystencji.

 

W sumie w dwudniowej pielgrzymce Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę udział wzięło ok. 4 tyś wiernych. Niektórzy zauważali, że najkrótsza droga do drugiego człowieka, wiedzie właśnie poprzez uśmiech.

 

Rozmowa z uczestniczkami pielgrzymki - słuchaj

 

W Polsce Apostolat Maryjny zrzesza ponad 9 tys. osób w ok. 350 grupach parafialnych w niemalże wszystkich diecezjach.

 

Wspólnota ta, wyrasta ze Stowarzyszenia Cudownego Medalika, który należy kojarzyć z objawieniami jakie otrzymała św. Katarzyna Labouré w 1830 r. w Paryżu, w kaplicy przy ulicy du Bac.

 

W program tegorocznej pielgrzymki wpisały się wspólnotowe modlitwy i konferencje. O godz. 13.30 w sobotę (26.07) na Szczycie Jasnogórskim była sprawowana uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył abp. senior Tadeusz Gocłowski, z arch. gdańskiej.

 

Matka Boża Cudownego Medalika